Ten se tentokrát jel již tradičně v rámci srazu tuningových aut v Panenském Týnci při CAR WARS. Slunné počasí slibovalo hojnou účast diváků i závodníků, což se i potvrdilo. Přijelo celkem 32 jezdců kategorie Street a SemiPro/Pro.

Dopoledne bylo věnováno tréningům a poznávání trati, která někomu dělala ze začátku drobné problémy, jiní si ale jízdy užívali, což bylo vidět, kdy jsme na trati mohli vidět několik aut najednou v jedné rozjížďce, kdy rozestup mezi auty byl víceméně nulový.

V poledne proběhla drift exhibice jezdců, kteří opepřili zmíněný tuningový sraz a pak se všichni představili divákům. Nic už nebránilo tomu, aby mohl začít samotný závod. A jelikož to byl předposlední v této sezóně, tak i když některé mistrovské tituly jsou jasné, sliboval nelítostné souboje o vteřinky. Poprvé a tedy už od teď do budoucna, se jelo s profesionální časomírou a fotobuňkami.

Ve skupině Street máme sice už Mistra ČR jasného, ale ostatní místa se stále rozhodují, takže o zábavu bylo postaráno.

Nejlepším byl nakonec Radek Nejedlý, před Tomášem Tuháčkem a Janem Linartem.

Tomáš byl v tomto závodě poprvé v sezóně poražen, ale i tak si veze domů pohár za druhé místo. Příští rok postupuje do kategorie Pro a to se budeme těšit na to, jak bude se svou #turbiatou "zatápět" konkurenci. :-)

V Kategorii SemiPro/Pro byl nejúspěšnější průběžný vítěz šampionátu Dominik Kouba před Lukášem Hájkem a Reném Scherubelem z Německa.V kategorii PRO nakonec Dominik "nadělil" Lukášovi celých 5 vteřin, což svědčí o jeho zkušenostech, ale hlavně o velice rychlém autě.

Krásné byly i tandemové jízdy mezi Jakubem Valenou, Dominikem, ale úžasnou show předváděli i závodníci z německa, zejména duo se svými Toyotami Suprami.

Kategorie Semi/PRO - PRO

Předposlední závod tedy upevnil pozici mistra pro 2018 jen v kategorii Street, ale ostatní příčky, jak v Street, tak v SemiPro/Pro, jsou ještě nerozdělené, takže očekáváme další krásné souboje při finálovém závodu, který se pojede na úplně nové trati v Olomouci, u obchodního centra Olympia Olomouc, což bude naprostá pecka, kdy budeme celý víkend pálit pneumatiky na místním parkovišti, které nám poskytlo obchodní centrum.

Takže na termín 22.-23.9. si určitě naplánujte návštěvu Olomoucké Olympie, kde se bude rozhodovat o mistrech 2018 Transport Projekt Driftchallenge GYMKHANA.