Druhým, neméně důležitým podnikem který se jel tento víkend byl RD3 Transport Projekt Driftchallenge, který se jel v Kielce v Polsku.

Tento závod se jel ve spolupráci s PDF a CEZ, takže bylo opět jasné, že se na trati ukáží jezdci evropské špičky.

Bohužel díky tomu, že tato trať je skoro 600 km daleko, tak cestu nemohla absolvovat většina jezdců CDS.

Ale i tak zastoupení bylo silné. 11 jezdců v kategorii PRO2 a 5 v PRO. Spolu s Poláky, Maďary, Slováky a Němci se sjelo na závodiště skoro 60 aut.

Vždy v Polsku se jede natěsno a bez ostychu už v tréninzích, což zde nebylo jinak. Od začátku eventu tedy bylo na co koukat. Naši jezdci se nenechali ničím zastrašit a prali se z mnohem výkonnějšími auty.
Po kvalifikaci se nakonec v PRO 2 ukázaly na startovní listině v semifinále 4 česká jména.

Michal Šubrt, kerý nakonec skončil čtvrtý,

Jan Hejda odváží 3.místo,

Filip Tichý druhé a nejlepším byl nováček kategorie PRO2

David Mrlina.

Melanie Morcinková, jediná česká zástupkyně skončila v dámském poháru na 3.místě, kdy se jí bohužel nevyvedl battle jak by si představovala, ale musíme jí pochválit za obrovské úsilí a progres, který předvádí.

Kategorie PRO nás ničím extra nepřekvapila, protože už je zvykem, že "profíci" nejedou ani metr rovně a hlavně si nic nedarují.
Kvalifikaci CDS vyhrál Marco Zakouřil, který opět dokázal, že je jedničkou na všech závodech, vyhrál i kvalifikaci CEZ.

Druhý v CDS skončil Michal Vychodil a třetí Luboš Ďurin. Poprvé tuto sezónu jezdil v PRO kategorii i Jan Konečný, který skončil čtvrtý.

V battlech se potvrdili výsledky kvalifikace, kdy Luboš porazil Honzu, ale s Marcem Zakouřilem si už neporadil. Z tohoto battle si nakonec odvezl ale velkou památku a to otisk Marcovo pneumatiky na dveřích.

Takže s pohárem i pár škrábanců :-) Michal Vychodil se pral se svým autem a i s Poláky, nakonec pak ale podlehl a do finále se neprobojoval.
Marco Zakouřil konečně pokořil Marka Wartalovicze a probojoval se do finále s  Kuba Przygoński, kdy měl ale smůlu, že v první jízdě při jeho LEAD RUN zničil zadní pneumatiku, jízdu vyhrál, ale v CHASE RUN už na Kubu nestačil a tedy si odvezl v podniku CEZ nakonec druhou pozici.

Škoda, ale musíme ocenit jeho neskutečnou bojovnost, že i s defektem se pustil do tak těžkého boje.

Musíme pogratulovat všem, co vážili tu několikahodinovou cestu tam i zpět a už se nemůžeme dočkat dalšího podniku, který jedeme v Rámci Transport Projekt Driftchallenge. Nejbližším závodem je závod STREET, 7.7. v Ostravě a pak Gymkhana 21.7. v Litvínově. V srpnu už se opět uvidíme na RD4 v Hradci Královém.