22.6.2019 se uskutečnil na Ostravském LibrosRingu závodní den kde se jeli rovnou dva závody, DriftChallenge Street a Street + a poprvé v historii spojený závod v Gymkhaně a to spolu s místním podnikem DriftWars.

Do závodu Drift Street (+) se přihlásilo celkem 30 jezdců a bylo se rozhodně na co koukat, trať byla pro začátečníky přiměřeně rychlá než na předchozím závodě, ale jezdci se s tím poprali na výbornou a předváděli jak divácky, tak technicky atraktivní jízdy. Jezdci měli spoustu času na tréninkové jízdy a tak pro ně nebylo problém jezdit takřka poslepu, nebo v takzvaném vláčku, kdy jelo několik aut za sebou. Jezdcům ač to jsou začátečníci trať sedla na výbornou a předváděli užasné jízdy. I diváci si závod užívali a  své favority hojně povzbuzovali a hnali je za co nejlepším výsledky.

V samotném závodě který se jen na 3 kvalifikační kola se na některých jezdcích projevila nervozita a tak bohužel svojí jízdu nezvládli tak jako v tréniku, ale i tak všechny výkony a výsledky dopadli dobře. Nejlepším byl nakonec Adam Horník, před Lukášem Cibuľou a jako třetí skončil Jan Ondruch.

Co se týče Kategorie Street + tak první 4 v závodě si to "rozdali" mezi sebou v battlech, takzvané malé a velké finále. O třetí a čtvrté a o druhé a první misto. V tomto závodě na 3.místě skončil Jakub Dvořák, který porazil olomouckého Michala Drápala a ve finále bojoval nejlepší z kvalifikace, na kterém se projevila nervozita nejvíce, Denis Cozlovschii, který nakonec podlehl Martinu Grejtovskému.

RD3 Gymkhana, která se jela společně s místním podnikem DriftWars, byla opět lákavou a adrenalinovou podívanou pro diváky. Pořadatelé připravili pro závod zajímavou, technickou, ale zárověň rychlou trať, která nadělala spousty jezdcům trápení a to zejména v parkování kde více jak 1/3 jezdcu bohužel nasbírala trestné vteřiny.

V kategorii street se nejlepe z tratí popral Pavel Machan, který byl o více jak vteřinu rychlejší než druhý Tadeáš Jagelka a na třetím místě se umístnil Lukáš Krejčí.
V kategorii PRO to bylo daleko zajímavější, do závodu se přihlásilo spoustu jezdců právě z moravy, kterí měli velkou fanouškovskou podporu a znalost místí tratě.
Zde se po urputném boji na třetím místě umístnil Jiří Kokeš, který závody Gymkhany sice často nejezdí, ale tuto přiležitost si nenechal ujít. Na druhém místě skončil ostřílený německý jezdec, který utočí na titul mistra ČR v gymkhaně, René Scherübl a na prvním místě miláček fanoušků, mistr volantu, zábavy a nejrychlejší jezdec Jakub “Sanka” Valena

Všem jezdcům patří náš oborovský respekt, velké díky a divákům potlesk za podporu. Už se těšíme, až se zase potkáme na dalším závodě a to tentokrát opět v mecce českého driftu, a při hlavním závodě letošní sezony, která se bude konat 18.7.-21.7. společně s polským šampionátem DMP a středoevropským pohárem CEZ, v Sosnové u České Lípy a to už RD4 Transport Projekt Driftchallenge.