Jak jste určitě všichni zaregistrovali, tak v Sobotu 20.4.2019 se uskutečnil první podnik Mistrovství ČR v Driftech pro kategorii PRO a Semi-PRO na co spousta fanoušků, ale hlavně i jezdců, netrpělivě celou zimu čekala.
A ne jen oni, ale i team CDS. Ten si před závodem zažil trochu krušné chvíle, kdy se závod z původně plánovaného závodu na S-Drive Polygonu v Hradci Královém, kde měl proběhnout i tradiční oficiální tréning a technické přejímky, přesunul jinam, protože to zde nebylo možné a tak se muselo narychlo hledat jiné řešení.
To se podařilo, fandové i drifteři nakonec o RD1 Transport Projekt Driftchallenge nepřišli a potkali se nejdříve na tréningové trati v Litvínově, kde si mohli techniku otestovat a proběhly zde technické přejímky a v pátek večer se obě skupiny přesunuly na Autodrom MOST, kde pro ně byl připraven samotný závod.
Sice bylo možné na autodromu závodit pouze jeden den, ale díky pečlivé přípravě, skvělé spolupráci autodromu a kázni jezdců, kteří respektovali pravidla poroty a organizátorů, se povedlo odjet jak tréninky, tak kvalifikace a samotný závod

A  teď k samotnému závodu. Jak je už zvykem, nová sezóna sebou přináší vždy několik změn, novinek a překvapení. To potvrdili jezdci, kdy dovezli opět zas o něco lepší techniku, přijeli mnohem lépe připravenější a to slibovalo opět vyšší úroveň závodu a diváckou atraktivitu.

Jak už bylo v minulosti, trať byla připravena jak pro PRO kategorii, tak pro Semi-PRO. Tedy i porota byla tentokrát dvojitá a nikdo se nezdržoval a vše odsýpalo.

V kategorii SemiPro se nakonec sjelo 18 závodníků, ale bohužel díky technickým problémům do kvalifikace nastoupilo jen 16. Tu nakonec ovládl ostřílený a zkušený Dominik Kouba se svým krásným BMW, před Jakubem Valenou, také na BMW a Janem Hejdou, který jel na novém autě, víceméně bez větších testů.

Jezdci byli rozděleni do pavouka a po představení jezdců, se začalo závodit.

Battle se moc nelišily od kolegů z vyšší kategorie a drifteři se prali o každý centimetr tratě a nic si nedarovali. O jejich vyrovnanosti svědčilo i to, že finálové jízdy už od top 8 se několikrát opakovaly z důvodu vyrovnaných skóre. Finále nakonec ovládl 3.v kvalifikaci, Jan Hejda, který ale při opakování udělal chybu, přetočil se a tím ulehčil boj o vítězství Michalovi Šubrtovi. Na 3.místě skončil Jakub Valena, který suverénně porazil v semifinále Jana Pecinu. Reakce všech jezdců byly ale velice pozitivní a všichni se už těší, že si v Mostě ještě jednou tuto sezonu zadriftují.

V kategorii PRO bylo už od rána jasné, že zase půjde o nelítostné, rychlé a agresivní souboje a že bude rozhodně na co koukat.

Kvalifikaci ovládl Michal Reichert, který měl ještě v pátek večer rozebraný motor v depu a nevědělo se, jestli auto vůbec pojede,

druhý skončil Jirka Kokeš a na třetím místě se umístil veterán CDS Alex Dorn se svým Nissanem.

Už při tréningu ale bylo zřejmé, že to nebude závod vůbec jednoduchý, kdy někteří jezdci měli problémy s technikou, aby zvládala rychlost okruhu, problémy se správnou stopou, ale nakonec se potvrdilo, že jsou to opravdu profíci a všichni se kvalifikovali. Bohužel ale z 14. přihlášených aut se na startu ukázalo pouze 11, díky poruchám. Bohužel toto neminulo Davida Mourka a Marco Zakouřila, takže oba mohli pouze fandit a budou mít teď zas co dělat, aby techniku na další závody dali do pořádku.

Samotný závod přinesl mnoho zvratů. Už hned první battle mezi Janoszem Onodim a Michalem Rozskou se musel opakovat, kdy nakonec polský jezdec odjel s vítězstvím, bohužel došlo při battlech i k nehodě, kdy Stanislav Bezouška nezvládl řízení svého auta a v plné rychlosti naletěl do svodidel a nakonec v semifinále Jiří Kokeš atakoval Alexe Dorna a tím se připravil o postup do finále.

Bohužel ale obě auta byla natolik poškozena, že nakonec boj o 3. místo a 1. místo byl pro vítěze skoro bez práce, jelikož je čekalo absolvování pouze "ByeRun" což znamená projetí tratě v driftu, bez soupeře, který nemůže nastoupit. Takže Martin Mašek, který se probojoval přes všechny, skončil na 1.místě, před Alexem Dornem a nakonec bronzovou medaili odváží Michal Reichert, který při každém průjezdu tratě zahalil celý autodrom do neskutečného oblaku dýmu.

Takže závěrem, kdo to viděl na živo, zažil tu neskutečnou atmosféru, ale i diváci u našeho livestreamu si závody určitě užili. My za organizační team jsme spokojeni a mohli jsme se vrhnut na další závod, který se jel hned v neděli 21.4.2019 v Litvínově pro skupinu STREET a STREET+.

Další závod pak je naplánovaný na 10-12.5.2019 na německém Nurburgringu.