Místo konání: Autodrom MOST

Termín konání: 12.6.-14.6. 2015

Počet jezdců – 67

Ostatní teamy dovezly své standardní vybavení, ale jelikož byly pro jezdce i depoboxy, tak si do nich všichni s nadšením zaparkovali svoje nadupané a speciálně upravené driftovací vozy. Kdyby bylo možné spočítat, kolik koní pod kapotou se takto ustájilo, bylo by to slušné stádo v řádu desítek tisíc koní.

Závodní okruh se pro jezdce otevřel už v pátek ráno, kdy mohli všichni na trať a najíždět si ideální stopu pro kvalifikace a battle. Jelikož okruh nabízí několik zajímavých pasáží, tak jak to už bylo minulý rok, byly připraveny dvě tratě a to pro kategorii Street, která byla pomalejší, ale technická a pak pro kategorii PRO, která byla rychlá a ještě techničtější. Obě kategorie si všechny zatáčky vychvalovali a s radostí trénovali.

V sobotu ráno se k závodníkům přidali i vyznavači upravených aut, kteří měli k dispozici obrovské parkoviště a pod záštitou CAR WARS mohli celý víkend vystavovat své skvosty, dále také diváci ve volném čase mohli okusit závodní trať ve formě sprintů a volných jízd po okruhu.

Po dopoledních tréninzích a představením jezdců, se obě kategorie postavili na trať ke kvalifikacím, které je pak rozdělili do nedělních battlů. Bohužel díky silné přeháňce a průtrži mračen, se stihlo kvalifikovat pouze 2/3 záodníků a musel být na trati až do rána ukončen veškerý provoz, jelikož byla trať komisařem shledána jako nebezpečná, tak se všichni po bouřce odebrali na koncert revivalových skupin, které pro ně i diváky připravil team CDS, jako spestření večera. Celá noc byla byla tedy ve stylu zábavy a muziky.

V neděli ráno, tedy poslední závodní den, se jezdci řadili na tratě, aby se stihlo v rámci tréningů odjet zbytek kvalifikací. Hned poté se nachystali kvalifikovaní Streetaři a dvě hodiny závodili o stupně vítězů. Souboje byly vyrovnané, ale nakonec nejúspěšnějším byl Martin Kokeš, který v poslední rozjižďce porazil Davida Levičku, který udělal chybu a vyjel z tratě a třetí místo vybojoval nováček Jan Konečný, který vyhrál nad už zkušeným Michalem Vychodilem. Po představení jezdců, se do battlů pustili i jezdci z kategorie PRO, kde, jak se očekávalo, došlo k několika těsným a krásným soubojům. Rychlost těch nejlepších dosahovala až 160km/h v nástřelu do první zatáčky, což bylo pastvou pro oči diváka, ale i samotné jezdce. Na této trati se projevilo hlavně umění jezdců, kteří měli slabší motory, ale i tak trápili soupeře, kdy například Martin Mašek s jeho 440 koňmi nedal Standovi Bezouškovi s 560 koňmi šanci na hladké vítězství a battle se musel opakovat. Očekávaným překvapením byl ale Matyáš Vaněk, který se svou 420PS zelenou E30tkou dokázal porazit i polského driftera s 800 koňmi pod kapotou a díky tomu vybojoval krásné druhé místo v absolutním pořadí. Třetí se nakonec umístil slovenský drifter Roman Kolesár se svým BMW E46 M3 Kompresor a stupeň nejvyšší vybojoval polský drifter Krzystof Romanowski také s BMW E30 ale s motorem z Chevrolet Corvette disponujícím 760 konmi pod kapotou. V celkovém pořadí českého šampionátu se na 1. místě umístil Matyáš Vaněk, před druhým Marcem Zakouřilem a třetím Standou Bezouškou. Tyto napínavé finálové battle sledovali diváci nejen na tribunách v počtu bezmála 6500 ale i diváci u svých počtačů při online přenosu a živě taky na kanálu SPORT 5, kde byla k vidění celá TOP 8.

Letošní závod v Mostě se opravdu vyvedl, jezdci i diváci byli spokojeni, přislíbili účast i příští rok a šampionát se teď upře na 3.závod, který se pojede na trati CZECHRING v Hradci Králové, která je velice technická, rychlá a i trochu nebezpečná, takže adrenalinu zažijí všichni dost. Mezi tím ale CDS spolu s CarWars připravili volný závod, který se nezapisuje do bodování MČR v Milovicích, při CAR WARS Mimoňských Válkách, který nás čeká již za necelé 3 týdny.

Určitě nezapomeňte sledovat www.drifting.cz, nebo facebook.com/czech.drift.series, kde se dozvíte průběžné novinky, zajímavosti a vše kolem driftu.

Těšíme se na Vás 3.-5.7. v Milovicích a 1.-2.8. v Hradci Králové.